Öszkomfort totál > extramobilházak(!)

Öszkomfort totál > extramobilházak(!)
76,5m2 családi mobilház-, garázs-, kerékpártároló

2008. szeptember 24., szerda

Mobilház, ökomodul bővíthető mobilházak, könnyűszerkezetes építés: Ökomodul mobilházak, könnyűszerkezetes építés

Mobilház, ökomodul bővíthető mobilházak, könnyűszerkezetes építés: Ökomodul mobilházak, könnyűszerkezetes építés

2008. szeptember 5., péntek


vissza Főoldal

Névtelen Névtelen írta...
Véletlen akadtam a honlapjukra. Az igazság az, hogy nem is igen érdekel a mobilház, de ahogy beleolvastam mégis megragadta a figyelmem, hogy egy meglévő épület is bővíthető vele. Egy, esetlegen két gyerekszoba igen kellene. Ez lehetséges az önök mobilház moduljával? Válaszát előre is köszönöm. (valaki) 2008. szeptember 5. 10:51
Igen, lehetséges kedves "valaki": röviden összefoglalom
  1. A meglévő épületen, oda ahova illeszteni szeretné a bővítő mobilház egységet és nincs abba az irányba jelenleg ajtó, akkor oda be kell építeni egyet.
    Ez a rész építési engedélyköteles, de nem feltétlen függ össze a mobilházzal, a második lépcsős szándékával.
  2. Az engedélyt egy teraszajtó nyitására kell megkérni, és megkapni. Ez, idáig egy szokvány lépés.
  3. Amikor elkészült és megvan a használatbavételi engedély, ettől kezdve egyszerű a dolog.

  4. El kell készíteni a http://www.extramobilhazak.hu/egyszerutelepites1 3. pont tanácsai alapján a fogadó lapokat vagy akár egy sík térbeton felületet, ügyelve arra, hogy a meglévő padlószint és a hozzáillesztendő mobilház padló vonalai között ne legyen 1-2 cm-nél nagyobb szintkülönbség, mert zavaró lehet.
  5. A sztenderd padló magasság nálunk (nem kötelező betartani) 48cm.

  6. a térbetonra most már oda tehető a szokásos módon a bővítő szoba vagy szobák. A főépület és a mobilház között az illesztő gardróbos tag helye kimarad, azt utólag be lehet illeszteni anélkül, hogy meg kellene bolygatni a meglévő épületet.

  7. Egy saroktakaró fedi az átmenetet, a sarkokat a főépület és az illesztő között.
Többféle 1 vagy kétszobás bővítő mobilház modulunk van.
  • Lehet a keskenyebb oldalát is csatlakoztatni, akkor egy kis folyósó vezet a 2. szobához vagy egy hosszabb egység közepét, és akkor jobbra és balra egy egy szoba ajtó nyílik.
  • A szobák mérete is választható.
  • Ha egyetlen szoba, az lehet a 7... 8 m2-től akár 46m2-ig is.
  • Ha kétszobás a bővítési igény, akkor 12-13 m2-től hasonlóan a 46m2-ig, két szobánként és az a bővítő sorlóval már jóval a 100m2 fölé mutat....
Természetesen az is lehetséges, hogy a két gyerekszoba a meglévő épülethez más más oldalán, külön-külön csatlakozik. Küldje el email levélben a helyszín egy skiccét, és a helyszín ismeretében szívesen teszünk konkrét megoldásra javaslatot.

  1. Ez a kép egy megvalósult teljes lakrész hozzáfűzését reprezentálja és csatlakozik egy meglévő 600m2-es épülethez, egy tárgyalóhoz.
    Ez kicsit más megoldás, de ez is a bővíthetőség egy példája...
Jól látható a 2 db soroló elem, amely csatlakoztatja a főépülethez is, meg egymáshoz is az önálló modulokat. A csatlakoztatás lehetséges párhuzamosan a teljes hosszban is...

(A robbantott rajz csalóka. Minden mobilház mennyezete egyenes és sík, csak ha az is be volna hozva, nem lenne már áttetsző az alsó berendezett tér...)...
Üdvözlettel :
(sby f j)

Megjegyzéseddel, kérdéseddel segítsd Te is a téma kibontakozását!
A megjegyzés űrlap jobb alsó "Névtelen" gombot kattintsd be, akkor a kérdésed beíródik a blogba...

2008. szeptember 4., csütörtök

vissza Főoldal


A sorolható, bővíthető mobilház önállóan is egy komplett egység.
Lásd a 3D-s felső szekciót.

Ha telepítéskor vagy a jövő évben bővíteni szeretnénk, csatlakoztatható hozzá körkörösen és azokból akár elágazásokkal további bővítő ökomodul.

Tulajdonképpen nincs határa a négyzetmétereknek és, hogy mikor, esetleg az idén vagy évek múlva, az sincs korlátozva.
Minden egység megtartja a mobilház jelleget, azaz nem lesz "helyhez kötött műszaki alkotás", továbbra sem építési engedély köteles. Bármikor eladható belőle egy-egy egység, ha már nem szükséges vagy továbbiakkal is bővíthető.

Számtalan példa található a http://extramobilhazak.hu/Galleries/Gallery.HappyDays/25.0m2-s4.02-2.halfmobil-HappyDay.html weblap oldalain.

Megjegyzéseddel, kérdéseddel segítsd Te is a téma kibontakozását!
A megjegyzés űrlap jobb alsó "Névtelen" gombot kattintsd be, akkor a kérdésed beíródik a blogba...

2008. szeptember 2., kedd

vissza Főoldal


Az illusztrációnak szánt kis 3D-s látszati kép jól mintázza a belógatott födém nagyszerűségét.
A nagy pontossággal ácsüzemi előgyártott alsó fogadó koszorúgerenda eldönti a falsarkok, továbbá a falak nyomvonalának és fogadásának a helyét.


A felállított sarokfalelemek és azok rögzítése után máris jöhet a felső zárókoszorú gerenda.
Ez nemcsak, hogy megkönnyíti a szerelt és hőszigetelt falak helyének kijelölését, de a felső hevederek, azok egyenkénti rögzítését is a beemelés sorrendjében azonnal biztosítják.

Ha már valamennyi falelem a helyén van, az összes és végleges csavarkötőelemeket be lehet hajtani és ez sem igényel különösebb szaktudást.

A födémpallók bedaruzását vagy a födémgerenda sor kézi beemelését-, elhelyezését-, kiosztását követően, hasonlóan a falak kötéséhez, minden előfúrt helyre a kötőelemek becsavarásával, az összes födémelem egy 'lemezzé' válik, továbbá a falakkal együtt létrejön az úgynevezett szekrényes merevítés.

Lásd: http://gyorshazak.extramobilhazak.hu/cataloge/08gerendak-660.html#1 födém gerenda falközre

A lehető legjobb kapcsolat egy szerkezetnél...
Az utolsó szerkezeti elemsor a hőszigetelt paneles tetőszaruk szerelése, amely tartalmazza a páraáteresztő szigetelést is. Jöhet az eső, semmi nem ázik el.
Ezt már a cserepezés követheti.

Egy kisebb (50-100 m2) családi ház a tagoltságától függően, ha jól dolgoztunk, egy jó fogósabb műszakkal estére, minden további nélkül cserép alá kerülhet. Másnapra csak a hajlatbádogozás és az azzal járó cserép "faragás" marad el, esetleg a zsindelyezés.

Gondoljuk át a következőket:
  1. nincs külső koszorú a födém és falcsatlakozás között. A fa a hőszigetelt falaktól kb. 8-szor rosszabb hőszigetelő, pedig a fa igazán jónak számít, hiszen az egyik legjobb építőanyag ilyen szempontból.

  2. az előzőek miatt még egy kis hőhíd sem keletkezik, ami kritikus minden esetben nem csak itt, a hagyományos épületeknél is, mert egy tartós hideg tél esetén pára ki-, és lecsapódás keletkezik, ami gombásodást penészedést és végül szerkezeti romlást okozhat.

  3. a szerkezeti kapcsolat semmiféle emberi hibát nem okozhat, mert nincsenek sok darabból álló alkatrészek, úgymint >>> kiegyenlítő "valami", koszorú gerenda, arra a födémelem lekötése, majd valami ami kívül zárja, síkolja, újabb lezáró gerenda és ezt követhetné egy további un. térdfal vagy egy újabb szint fala...

  4. lehet választani is a szerelt falak hosszát illetően, hiszen létezik 3,10... 3,50... 5,50 egybe falmagasság. Lehet persze, egyedi méret is.
u.i: Pince vagy alagsor esetén, hasonlóan célszerű a 'belógatott fődém', mert sokkal gyorsabb és korrektebb kapcsolatot létesít.
Ilyenkor a zsalukővel falazott lábazati fal felső síkja egy kiegyenlítőbetont vagy vasalt betonkoszorút kap. Arra csavarozzuk le az alsó koszorúgerendát és a további eljárás azonos a fentebb leírtakkal.
(sby f j)

Megjegyzéseddel, kérdéseddel segítsd Te is a téma kibontakozását!
A megjegyzés űrlap jobb alsó "Névtelen" gombot kattintsd be, akkor a kérdésed beíródik a blogba...

2008. szeptember 1., hétfő

Ökomodul mobilházak, könnyűszerkezetes építés

vissza Főoldal


A kép alatt egy valós mobilház történet követhető, képekkel illusztrálva (hogyan lesz egy mini 13 m2-es mobilházból 44 m2)

Mobilház, bővithető, sorolható ökomodul mobilházak, könnyűszerkezetes építés...

Megjegyzéseddel, kérdéseddel segítsd Te is a téma kibontakozását!
VÁLASZ: >>> (valakinek az öko és ökomudulról)
Az öko a mi értelmezésünkben gazdaságost jelent úgy az előállításban, mint a végtermék üzemeltetésében. Ez az elkötelezettség már a gyártás előkészítésénél jelen van, ami az árainkban bízunk benne, hogy tükröződik. Pl. ebben a könnyűszerkezetes építő ágazatban általában a keletkező hulladék 20-38 %.
A mi ökomodul egységes méretrendszer kialakításunk eleve a kereskedelmi méretek messzemenő követésére és az egyszerű méretlépcső, a sorozat gyárhatóság alapelveire épül.

  • Figyelembe vesszük a fenyő áruk hosszát, egyéb méreteit
  • az építőlemezek kiterjedéseit
  • de még bizonyos szinten a gipszkarton táblák méretei is követésre kerülnek.
Ez egy hosszú folyamat volt mire a mai modul rendszer racionalizálódott. Viszont, ezzel a "hulladék termelésünk" 3-9% körül mozog.
Azért ez sem teljesen igaz, a "maradék" egy része is tovább hasznosul.
sby f j

Megjegyzéseddel, kérdéseddel segítsd Te is a téma kibontakozását!
A megjegyzés űrlap jobb alsó "Névtelen" gombot kattintsd be, akkor a kérdésed beíródik a blogba...